مطالب پشت پرده اینستاگرام

  • مطالب پشت پرده اینستاگرام

INSTAGRAM این غول بی شاخ و دم توسط فیس بوک در  9 آوریل 2012 به مبلغ 1 میلیارد دلار خریداری شد.اما قرار نبود این محیط مجازی انقدر جنجالی باشد فقط برای به اشتراک گذاری عکس ها توسط کاربران راه اندازی شد.

اولین عکس توسط کوین سیستروم (kevin) در تاریخ 16 ژوئیه 2010 گرفته شد و اولین پست در INSTAGRAM بدون هیچ هدفی ثبت شد.در آن زمان Instagram تنها 30 میلیون کاربر داشت.

Instagram تبلیغاتی را برای مارک های انتخاب شده در اکتبر 2013 معرفی کرد اما تا سپتامبر 2015 اجازه تبلیغ را به هیچ کاربری نداد.در ماه ژوئن سال 2016 Instagram به یک ابزار زمانبندی شده تبدیل شد و اجازه داد تا تمام کاربران INSTAGRAM بتوانند محصولات خود را در قالب پست به اشتراک بگذارند.در همان زمان اینستاگرام برگ بعدی این بازی را رو کرد و گفت:کاربران میتوانند عکس ها و ویدیو هایشان را در قالب 24 ساعت به اشتراک بگذارند و بعد از 24 ساعت محتوی مانند اسنپ چت از بین میرود.IGTV، یا Instagram TV، در ژوئن 2018 ظاهر شد. این برنامه به کاربران امکان آپلود ویدیوهای طولانی تری را برای تشویق پست خودارایه کرد.

و این غول بی شاخ و دم از یک فریم استارت خورد و تبدیل شد به ابزاری که مردم کمتر توانایی دیدن اسمان را داشته باشند و یک سره چشم ها به موبایل خیره شده و بی هدف زمان را با دیدن چند پست از چند سلبریتی ,حواشی, دروغ ها, مطالب کمدی, مطالب جنجالی و  بیزینس ,مبلغ های زیادی برای خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک خرید اینستاگرام خرید ویوسین اینستاگرام و ... کسب کند.

اما امار بسیار دقیق و زیر پوستی و مخفی از INSTAGRAM میخواهم بدهم:

در سال 2015، اینستاگرام پیش بینی کرد که در درآمد آگهی های تبلیغاتی یک برند تلفن همراه, 10.87 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

در سال 2017، اینستاگرام تخمین زده شده که نزدیک به 4 میلیارد دلار درآمد داشته است.

و تا سال 2019، اینستاگرام درآمد تبلیغاتی  بیش از 10 میلیارد دلار را تخمین زده.